RSS feed for robiethecat
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Murder by Decree

Murder by Decree

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Crucifer of Blood

The Crucifer of Blood

1991
×
Read the review Edit this entry  
14
The Omega Man

The Omega Man

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Big Knife

The Big Knife

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman

Batman

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Narrow Margin

The Narrow Margin

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kinjite: Forbidden Subjects

Kinjite: Forbidden Subjects

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aquaman

Aquaman

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Regarding Henry

Regarding Henry

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sabrina

Sabrina

1995
×
Read the review Edit this entry  
01
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Island of Doomed Men

Island of Doomed Men

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Die! Die! My Darling!

Die! Die! My Darling!

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
One Shoe Makes it Murder

One Shoe Makes it Murder

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry