RSS feed for Robin
  • The Hunt

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Underwater

    ★½

  • The Grudge

    ★½

  • Dolittle

    ½

  • Cats

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Countdown

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • The Addams Family

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Harriet

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Cave

    ★★★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Judy

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Kitchen

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Golf!

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Ma

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½