• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★½

  • Crush

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bubble

  • RRR

    ★★★★★

  • Moonshot

    ★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Studio 666

    ★½

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Pinocchio: A True Story

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • star-crossed: the film

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Memoria

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★½