Sort by

Robyn has logged 70 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
29
Drake & Josh Go Hollywood

Drake & Josh Go Hollywood

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry