• Nope

    ★★★★

  • Spiderhead

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • He's All That

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

  • Stowaway

    ★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Sightless

    ★★

  • Cadia: The World Within

    ★★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Rental

    ★★

  • The Making of Not Alone in Here

  • Not Alone in Here

    ★★★

  • Scoob!

  • Hollywood

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Black Bear

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★