• Tear Along the Dotted Line

    ★★★★½

  • Ciao Alberto

  • Red Notice

    ★½

  • Yara

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Lovely Boy

    ★★½

  • The Guilty

  • The King of Laughter

    ★★★

  • Freaks Out

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Crypt Monster

  • The Trip

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Baggio: The Divine Ponytail

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★

  • Pelé

    ★★★

  • Boss Level

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • All My Friends Are Dead

    ★½

  • Death to 2020

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Rose Island

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • When Mom Is Away... With the Family

    ★★½

  • The Call

    ★★★

  • The Beast

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Il talento del calabrone

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★