• Holidate

    ★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Unpregnant

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Project Power

    ★★

  • Host

    ★★

  • The Old Guard

    ★½

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Last Days of American Crime

    ½

  • Becky

    ★★

  • Extraction

    ★½

  • Onward

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Abominable

    ★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Airplane Mode

    ½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Dark Phoenix

  • Murder Mystery

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • UglyDolls

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Kim Possible

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★½

  • Once Upon a Deadpool

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★