• Shrek Forever After

    ★★½

  • Iron Man 2

    ★★

  • Kick-Ass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★

  • Tucker and Dale vs. Evil

    ★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★½

  • Zombieland

    ★★½

  • Enter the Void

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★½

  • Up

    ★★★½

  • X-Men Origins: Wolverine

    ½

  • Watchmen

    ★★½

  • Paul Blart: Mall Cop

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • The Incredible Hulk

    ★½

  • Iron Man

    ★★½

  • Bee Movie

    ★½

  • Juno

    ★★★

  • Ratatouille

    ★★★

  • Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

    ★½

  • Death Proof

    ★★½

  • Shrek the Third

    ★★

  • Spider-Man 3

    ★★

  • Planet Terror

    ★★★

  • Zodiac

    ★★★½

  • Hot Fuzz

    ★★½

  • The Prestige

    ★★½

  • The Departed

    ★★★½

  • Children of Men

    ★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★

  • X-Men: The Last Stand

    ★★

  • Mission: Impossible III

    ★★½

  • Cars

    ★★½

  • Chicken Little

    ★★★

  • Fantastic Four

    ★½

  • Batman Begins

    ★★½

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Shark Tale

  • Spider-Man 2

    ★★★½

  • Shrek 2

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★

  • D.E.B.S.

    ★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★½

  • The Room

    ½

  • Finding Nemo

    ★★★½

  • X2

    ★★½

  • 8 Mile

    ★★★

  • Insomnia

    ★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★½

  • Panic Room

    ★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★

  • A.I. Artificial Intelligence

    ★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★½

  • Shrek

    ★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★

  • Memento

    ★★★

  • X-Men

    ★★

  • Mission: Impossible II

    ½

  • Magnolia

    ★★★½

  • Toy Story 2

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • American Beauty

    ★★★★½

  • Being John Malkovich

    ★★★★