• Spenser Confidential

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • The Gentlemen

  • The Irishman

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • The Mule

    ★★½

  • Shrek Retold

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Favourite

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Truth or Dare

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Death Note

    ★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Ghost in the Shell

    ½

  • Logan

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Your Name.

    ★★★

  • Nerve

    ½

  • Captain America: Civil War

  • Don't Breathe

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Deadpool

  • Persona 3 the Movie: #4 Winter of Rebirth

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ½

  • Fantastic Four

    ½

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Avengers: Age of Ultron

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Guardians of the Galaxy

  • Unfriended

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • The Lego Movie

  • Oculus

    ★★★½

  • Despicable Me 2

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • Ice Age: Continental Drift

  • The Amazing Spider-Man

  • Brave

  • The Dictator

    ★★★

  • The Avengers

  • Puss in Boots

  • The Adventures of Tintin

  • Hugo

  • Johnny English Reborn

  • Captain America: The First Avenger

  • Horrible Bosses

    ★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Cars 2