Brogan has logged 27 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Father of the Bride

Father of the Bride

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read prior review Edit this entry  
20
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Swarm

The Swarm

1978
×
Read the review Edit this entry  
17
Sideways

Sideways

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Green Slime

The Green Slime

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Long Walk of Nelson Mandela

The Long Walk of Nelson Mandela

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Went To The Dance

I Went To The Dance

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freedom Fighters: The Ray

Freedom Fighters: The Ray

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Run, Fatboy, Run

Run, Fatboy, Run

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry