Sort by

Brogan has logged 429 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stir Crazy

Stir Crazy

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Spy

I Spy

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Teen Titans: Trouble in Tokyo

Teen Titans: Trouble in Tokyo

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo! in Where's My Mummy?

Scooby-Doo! in Where's My Mummy?

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Strongest Man in the World

The Strongest Man in the World

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Microcosmos

Microcosmos

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scooby-Doo! Pirates Ahoy!

Scooby-Doo! Pirates Ahoy!

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Doctor G

The Amazing Doctor G

1965
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Cheap Detective

The Cheap Detective

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo! Shaggy's Showdown

Scooby-Doo! Shaggy's Showdown

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Frankenstein Meets the Space Monster

Frankenstein Meets the Space Monster

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers Confidential: Black Widow & Punisher

Avengers Confidential: Black Widow & Punisher

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo! Moon Monster Madness

Scooby-Doo! Moon Monster Madness

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Obit

Obit

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Helvetica

Helvetica

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Psych: The Musical

Psych: The Musical

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Adventure Time: Stakes

Adventure Time: Stakes

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Quest for Camelot

Quest for Camelot

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bustin' Loose

Bustin' Loose

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bringing Down the House

Bringing Down the House

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
In Search of Dracula

In Search of Dracula

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry