Sort by

Brogan has logged 45 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Exchange Student

Exchange Student

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Animation Outlaws

Animation Outlaws

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Key Lime Pie

Key Lime Pie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bastards' Road

Bastards' Road

2020
×
Read prior review Edit this entry  
28
Puddles

Puddles

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Umbilical

Umbilical

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happy Ending

Happy Ending

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
When the Children Left

When the Children Left

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Old Young

Old Young

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
In a Lion

In a Lion

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
To Calm the Pig Inside

To Calm the Pig Inside

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Gods from Space

Gods from Space

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Bastards' Road

Bastards' Road

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
One Nation Under

One Nation Under

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Ask No Questions

Ask No Questions

2020
×
Read prior review Edit this entry  
25
An Ordinary People

An Ordinary People

2020
×
Read prior review Edit this entry  
25
Names For Snow

Names For Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Favourite Food Is Indian Tacos, My Favourite Drink Is Iced Tea and My Favourite Thing Is Drumming

My Favourite Food Is Indian Tacos, My Favourite Drink Is Iced Tea and My Favourite Thing Is Drumming

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ask No Questions

Ask No Questions

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
An Ordinary People

An Ordinary People

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Ye Olden Days

Ye Olden Days

1933
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Pick of the Litter

Pick of the Litter

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Madly Madagascar

Madly Madagascar

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hammy's Boomerang Adventure

Hammy's Boomerang Adventure

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Band Concert

The Band Concert

1935
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Dragons: Gift of the Night Fury

Dragons: Gift of the Night Fury

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Destino

Destino

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Loop

Loop

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Super Rhino

Super Rhino

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gigantis, the Fire Monster

Gigantis, the Fire Monster

1959
×
Read the review Edit this entry  
09
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hawaiian Holiday

Hawaiian Holiday

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mickey Down Under

Mickey Down Under

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mickey's Delayed Date

Mickey's Delayed Date

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mr. Mouse Takes a Trip

Mr. Mouse Takes a Trip

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry