RSS feed for Mike

Mike has logged 23 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Delirium

Delirium

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry