Sort by

💀RoboYakuza💀 has logged 42 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Theeb‎‎

Theeb‎‎

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Krampus

Krampus

2015
×
★½
Edit this entry  
28
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nina Forever

Nina Forever

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
26
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
A War

A War

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Who Saw Her Die?

Who Saw Her Die?

1972
×
★★★½
Edit this entry  
22
Seven Blood-Stained Orchids

Seven Blood-Stained Orchids

1972
×
★★★
Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Survivalist

The Survivalist

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Southbound

Southbound

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Sleepless

Sleepless

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Submission

Submission

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Switchblade Sisters

Switchblade Sisters

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★½
Edit this entry  
15
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Salaam Bombay!

Salaam Bombay!

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Emerald Forest

The Emerald Forest

1985
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
★★★
Edit this entry  
10
Keoma

Keoma

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★
Edit this entry  
09
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Goodbye to All That

Goodbye to All That

2014
×
★★
Edit this entry  
05
In Her Shoes

In Her Shoes

2005
×
Edit this entry  
04
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dance of Reality

The Dance of Reality

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Grandma

Grandma

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Edit this entry  
02
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Edit this entry