Sort by

Rob has logged 13 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Following

Following

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry