• Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Haseen Dillruba

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Cherry

  • The Girl on the Train

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Paava Kadhaigal

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Bulbbul

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Evil Eye

    ★★½

  • Guilty

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★

  • Love Aaj Kal

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Vick

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½