Sort by

TJ has logged 180 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★
Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Edit this entry  
21
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
Haseen Dillruba

Haseen Dillruba

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Edit this entry  
29
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry