Sort by

TJ has logged 37 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Footloose

Footloose

2011
×
Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Guys and Dolls

Guys and Dolls

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
Edit this entry  
25
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aisha

Aisha

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Edit this entry  
19
Josh

Josh

2000
×
Edit this entry  
19
The Year of Spectacular Men

The Year of Spectacular Men

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Roommate

The Roommate

2011
×
Edit this entry  
18
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★½
Edit this entry  
15
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Trishna

Trishna

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Paava Kadhaigal

Paava Kadhaigal

2020
×
Edit this entry  
08
Judy

Judy

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Badla

Badla

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
The DUFF

The DUFF

2015
×
Edit this entry  
05
Prom Night

Prom Night

2008
×
Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry