Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Out of Africa

Out of Africa

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gigi

Gigi

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ghost and Mrs. Muir

The Ghost and Mrs. Muir

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Odd Man Out

Odd Man Out

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Any Which Way You Can

Any Which Way You Can

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Landlord

The Landlord

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghost

Ghost

1990
×
Read the review Edit this entry  
03
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Random Harvest

Random Harvest

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Two for the Road

Two for the Road

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry