Rob has logged 213 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thank You for Your Service

Thank You for Your Service

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Glory

Glory

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Help

The Help

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marshall

Marshall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Flatliners

Flatliners

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry