• Scream

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • The Abominable Snow Baby

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

  • Pixar 2021 Disney+ Day Special

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Twins

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Come From Away

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Far From the Tree

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★½

  • 22 vs. Earth

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½