Sort by

Rob has logged 26 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Big Game

Big Game

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
Edit this entry  
20
Small Fry

Small Fry

2011
×
Edit this entry  
20
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
Edit this entry  
20
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
Edit this entry  
18
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pompeii

Pompeii

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hitchcock/Truffaut

Hitchcock/Truffaut

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★½
Edit this entry