• The Craft: Legacy

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Witches

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Blue Story

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • The Vigil

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Avengement

    ★★★