• Dune

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • The Longest Summer in America

  • Widows

    ★★★★

  • Alles Isy

  • Vox Lux

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mission: Impossible - Fallout

  • W. Kamau Bell: Private School Negro

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Pope Francis: A Man of His Word

    ★★

  • Fahrenheit 451

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Alex Strangelove

  • For the Hungry Boy

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Saturation

  • Billy Star

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Flatliners

  • The Captain

    ★★★

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Suburbicon

    ★½

  • Darkest Hour

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • In the Fade

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

  • Okja

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • The Lego Batman Movie

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★