Sort by

Rob has logged 98 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Do I Sound Gay?

Do I Sound Gay?

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Double Down

Double Down

2005
×
Edit this entry  
26
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★
Edit this entry  
26
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★
Edit this entry  
26
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★
Edit this entry  
28
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Edit this entry  
14
Criss Cross

Criss Cross

1949
×
★★★½
Edit this entry  
13
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★½
Edit this entry  
10
Room

Room

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fanatic

Fanatic

1965
×
★★★
Edit this entry  
01
Return of the Fly

Return of the Fly

1959
×
★★½
Edit this entry  
31
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★½
Edit this entry  
31
The Astro-Zombies

The Astro-Zombies

1968
×
★½
Edit this entry  
22
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★½
Edit this entry  
18
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★
Edit this entry  
26
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★★½
Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Edit this entry  
06
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
Demetri Martin: Live (At The Time)

Demetri Martin: Live (At The Time)

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Creep

Creep

2014
×
½
Edit this entry  
23
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★
Edit this entry  
16
The Prowler

The Prowler

1951
×
★★★
Edit this entry  
10
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Edit this entry  
10
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Edit this entry  
09
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★½
Edit this entry  
29
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dude Bro Party Massacre III

Dude Bro Party Massacre III

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Left Behind

Left Behind

2014
×
Edit this entry  
14
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★½
Edit this entry  
12
The Damned

The Damned

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★
Edit this entry  
31
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry