Rob has logged 11 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★½
Edit this entry  
29
Split

Split

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Selma

Selma

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Grifters

The Grifters

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry