Rob has logged 33 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fiend Without a Face

Fiend Without a Face

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Canoa: A Shameful Memory

Canoa: A Shameful Memory

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
XX

XX

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Demon

Demon

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Faust

Faust

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frankenstein's Bloody Terror

Frankenstein's Bloody Terror

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Häxan

Häxan

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Final Terror

The Final Terror

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It

It

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Void

The Void

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
78/52

78/52

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry