Rob has logged 123 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Mank

Mank

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Time

Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★½
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Tim's Vermeer

Tim's Vermeer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
11
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Misfits

The Misfits

1961
×
★★★
Edit this entry  
04
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rams

Rams

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Village

The Village

2004
×
★★
Edit this entry  
15
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

1991
×
★★★
Edit this entry  
15
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★½
Edit this entry  
08
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dead of Night

Dead of Night

1974
×
★★★½
Edit this entry  
30
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Edit this entry  
29
Images

Images

1972
×
★★★
Edit this entry  
28
Chained

Chained

2012
×
★★
Edit this entry  
27
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
Coma

Coma

1978
×
★★★
Edit this entry  
23
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Edit this entry  
23
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★½
Edit this entry  
17
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★
Edit this entry  
17
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★½
Edit this entry  
15
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★½
Edit this entry  
14
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★
Edit this entry  
13
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★½
Edit this entry