Rob has logged 150 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★½
Edit this entry  
27
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hangover Square

Hangover Square

1945
×
★★★
Edit this entry  
25
Bad Girls Go to Hell

Bad Girls Go to Hell

1965
×
Edit this entry  
21
Bad Influence

Bad Influence

1990
×
★★★
Edit this entry  
21
I Wake Up Screaming

I Wake Up Screaming

1941
×
★★★
Edit this entry  
20
Charade

Charade

1963
×
★★½
Edit this entry  
15
Magic Crystal

Magic Crystal

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Where the Sidewalk Ends

Where the Sidewalk Ends

1950
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★½
Edit this entry  
11
Night and the City

Night and the City

1950
×
★★★★
Edit this entry  
07
Niagara

Niagara

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

1954
×
★★★
Edit this entry  
31
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★
Edit this entry  
30
Parents

Parents

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★½
Edit this entry  
24
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Satan's Little Helper

Satan's Little Helper

2004
×
★★½
Edit this entry  
23
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★½
Edit this entry  
22
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghoulies

Ghoulies

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
Edit this entry  
15
Magic

Magic

1978
×
★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Rapture

Rapture

1979
×
★★★½
Edit this entry  
08
Knocking

Knocking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bob Spit - We Do Not Like People

Bob Spit - We Do Not Like People

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Thrashin'

Thrashin'

1986
×
Read the review Edit this entry  
18
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★½
Edit this entry  
10
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Los Sures

Los Sures

1984
×
★★★½
Edit this entry  
03
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Edit this entry  
27
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry