• Philly D.A.

    ★★★★

  • Training Day

    ★★★

  • Flashdance

    ★★½

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★

  • Elvira, Mistress of the Dark

    ★★½

  • Fear

    ★½

  • Mystic Pizza

    ★★★

  • Clear and Present Danger

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Fatal Attraction

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Fun

    ★★½

  • The January Man

    ★★★

  • Veronica Mars

    ★★½

  • Party Girl

    ★★★½