• The Suicide Squad

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • The Gray

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Misfits

  • The Power

  • Narrow

  • Godzilla vs. Kong

  • The Fourth Wall

  • Jakob's Wife

    ★★½

  • Bootstrapped

  • Tom & Jerry

    ½

  • In the Earth

  • WandaVision

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Superdeep

    ★★★

  • You Will Never Be Back

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Zappa

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Stay Home

  • Freaky

  • In Search of Darkness: Part II

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Eye Exam

  • Caveat

  • Hosts

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Lucky

  • Tenet

    ★★★★

  • Hunted

    ★★★

  • The Pale Door

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • Jim Jefferies: Intolerant

  • #Alive

    ★★★½

  • The Final Girl Returns

  • Basic Witch

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Waffle

  • Boys from County Hell

    ★★★½

  • Anything for Jackson

  • Tom Segura: Ball Hog

  • Before the Fire

    ★★★

  • Fried Barry

    ★★★

  • Polvotron 500

  • May the Devil Take You Too

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Who Goes There?

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Palm Springs

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • His House

  • Scare Me

    ★½

  • Ip Man 4: The Finale

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Yummy

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Man in the Corner

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Doctor Sleep

  • Eli

    ★★★

  • Blood Vessel

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½