Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Unholy Three

The Unholy Three

1930
×
Edit this entry  
26
Ten Minutes to Midnight

Ten Minutes to Midnight

2020
×
Edit this entry  
26
The Spider Labyrinth

The Spider Labyrinth

1988
×
Edit this entry  
25
Fatal Nightmare

Fatal Nightmare

1991
×
★★½
Edit this entry  
22
The Day of the Triffids

The Day of the Triffids

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vampire in Venice

Vampire in Venice

1988
×
Edit this entry  
18
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
VHS 94

VHS 94

2021
×
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Edit this entry  
14
Full Circle

Full Circle

1977
×
Edit this entry  
14
Nightmare

Nightmare

1964
×
★★★½
Edit this entry  
12
Superhost

Superhost

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★★½
Edit this entry  
10
Nocturna

Nocturna

1979
×
Edit this entry  
10
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★
Edit this entry  
10
Night of the Demon

Night of the Demon

1980
×
★★★
Edit this entry  
08
Amityville 1992: It's About Time

Amityville 1992: It's About Time

1992
×
Edit this entry  
07
Las Vegas Bloodbath

Las Vegas Bloodbath

1989
×
Edit this entry  
07
Demon Queen

Demon Queen

1987
×
Edit this entry  
07
Black Past

Black Past

1989
×
Edit this entry  
06
Malignant

Malignant

2021
×
Edit this entry  
05
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Here Comes Hell

Here Comes Hell

2019
×
Edit this entry  
05
Witchboard

Witchboard

1986
×
Edit this entry  
04
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
Edit this entry  
03
The Night Evelyn Came Out of the Grave

The Night Evelyn Came Out of the Grave

1971
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★★★
Edit this entry  
03
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Prince of Terror

The Prince of Terror

1988
×
★★★½
Edit this entry  
02
Scream Blacula Scream

Scream Blacula Scream

1973
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Edit this entry  
28
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Edit this entry  
26
Blood of Dracula

Blood of Dracula

1957
×
★★★
Edit this entry  
09
In the Earth

In the Earth

2021
×
Edit this entry  
31
Fist of Legend

Fist of Legend

1994
×
Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★★½
Edit this entry  
20
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
11
Bad Karma

Bad Karma

1991
×
Edit this entry  
31
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Creation of the Humanoids

The Creation of the Humanoids

1962
×
Edit this entry  
30
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Edit this entry  
23
Vigilante

Vigilante

1982
×
Edit this entry  
15
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★½
Edit this entry  
07
Terror Train

Terror Train

1980
×
Edit this entry  
07
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★★
Edit this entry