Sort by

RobWilson has logged 105 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cooties

Cooties

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Minions

Minions

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
Murder-Rock: Dancing Death

Murder-Rock: Dancing Death

1984
×
Read the review Edit this entry  
01
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Lost After Dark

Lost After Dark

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Back in Time

Back in Time

2015
×
★½
Edit this entry  
23
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★½
Edit this entry  
23
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dorm That Dripped Blood

The Dorm That Dripped Blood

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
What Have They Done to Your Daughters?

What Have They Done to Your Daughters?

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wyrmwood: Road of the Dead

Wyrmwood: Road of the Dead

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Dream of Wires

I Dream of Wires

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Edit this entry  
29
Stoker

Stoker

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★½
Edit this entry  
19
Strange Behavior

Strange Behavior

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beyond the Door III

Beyond the Door III

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Witchery

Witchery

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blood and Lace

Blood and Lace

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Edit this entry  
10
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Edit this entry  
10
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Saw IV

Saw IV

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream and Scream Again

Scream and Scream Again

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hardware

Hardware

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stray Cat Rock: Delinquent Girl Boss

Stray Cat Rock: Delinquent Girl Boss

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Seven Deaths in the Cat's Eye

Seven Deaths in the Cat's Eye

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Valentine

Valentine

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
An Honest Liar

An Honest Liar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jug Face

Jug Face

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Legend of Hell House

The Legend of Hell House

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry