• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Silk Road

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Together Together

    ★★★★½

  • Palmer

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Music

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • French Exit

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Paper Spiders

    ★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • New Order

    ★★★

  • Limbo

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • Final Account

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Resistance

    ★★★½

  • My Salinger Year

    ★★★

  • Emma.

    ★★

  • Dream Horse

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Run This Town

    ★★

  • The Report

    ★★★★

  • Night School

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★★

  • Giant Little Ones

    ★★★½

  • All Eyez on Me

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★

  • Passengers

  • Collateral Beauty

    ★★

  • Miss Sloane

    ★★★★

  • Supersonic

    ★★★★½

  • The King's Choice

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

  • Arrival

    ★★★★★

  • Wiener-Dog

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Demolition

    ★★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★

  • The Grand Romantic

    ★★★½

  • Louder Than Bombs

    ★★★½

  • Anesthesia

    ★★

  • Kobe Bryant's Muse

    ★★★★★

  • Boy Meets Girl

    ½

  • True Story

    ★★★

  • Still Alice

    ★★★★★

  • Love & Mercy

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★★

  • Just Before I Go

    ★★

  • The Monuments Men

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Gravity

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Argo

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★★