Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Final Account

Final Account

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night School

Night School

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dream Horse

Dream Horse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paper Spiders

Paper Spiders

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Just Before I Go

Just Before I Go

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
New Order

New Order

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Truth About Cats & Dogs

The Truth About Cats & Dogs

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Resistance

Resistance

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Limbo

Limbo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Old School

Old School

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry