Sort by
  • The Iron Claw

    ★★★★

  • Dream Scenario

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Invincible: Atom Eve

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Transformers: Rise of the Beasts

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Renfield

    ★★★

  • Air

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Creed III

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ½

  • Flora and Son

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Polite Society

    ★★★★½

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Disenchanted

  • Spirited

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Sisu

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Samaritan

    ★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Harmonious Live!

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Ms. Marvel

    ★★

  • Broker

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Summer Time Rendering

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Morbius

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½