Sort by

Rocío Tigre has logged 191 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Badder Ben: The Final Chapter

Badder Ben: The Final Chapter

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Bad Ben

Bad Ben

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Antrum

Antrum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mammal

Mammal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Strangers From Hell

Strangers From Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Possum

Possum

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midnight

Midnight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Seobok: Project Clone

Seobok: Project Clone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Finding Mr. Destiny

Finding Mr. Destiny

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Man and a Woman

A Man and a Woman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Suspect

The Suspect

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Goblin

Goblin

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Reader

The Reader

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bundy and the Green River Killer

Bundy and the Green River Killer

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Airheads

Airheads

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Atrocious

Atrocious

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Human Animals

Human Animals

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry