rockerest has logged 73 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
Edit this entry  
24
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Edit this entry  
27
The Notebook

The Notebook

2004
×
Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
Edit this entry  
17
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Edit this entry  
17
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Edit this entry  
16
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
7500

7500

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Spy

My Spy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mandela Effect

The Mandela Effect

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Edit this entry  
16
Extraction

Extraction

2020
×
Edit this entry  
03
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
Edit this entry  
19
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
03
Onward

Onward

2020
×
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry