Jake has logged 28 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I-Be Area

I-Be Area

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Queen's Corgi

The Queen's Corgi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Justice League Part Two

Justice League Part Two

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Big Momma's House 2

Big Momma's House 2

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Strangers

The Strangers

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Edit this entry