Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
French Exit

French Exit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roadkill

Roadkill

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry