Sort by

Billy has logged 23 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry