• Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • The First Purge

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Uncle Drew

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • SuperFly

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Gotti

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The World Is Yours

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Rampage

    ★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Early Man

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Den of Thieves

    ★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Bright

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Wonder Wheel

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Revenge

    ★★★½

  • I Kill Giants

    ★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • The Dark Tower

    ★★