• The Dropout

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Guilty

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Reminiscence

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • The Little Things

  • The Prom

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • Vice

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • The Nun

    ★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Blue Planet II

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • She Loves Me

    ★★★★★