Sort by
  • She Loves Me

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Master

    ★★★½

  • Gladiator

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • Donnie Darko

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½