• Crimson Peak

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • Turbo Kid

    ★★★★

  • Fantastic Four

    ★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Yakuza Apocalypse

    ★★★

  • The Assassin

    ★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Tomorrowland

    ★★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Absolution

    ★★

  • The Death of

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★★

  • Batman vs. Robin

    ★½

  • Furious 7

    ★★★★

  • Bikes vs Cars

    ★★★★

  • Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

    ★★★½

  • Chappie

    ★★½

  • Victoria

    ★★★

  • Jupiter Ascending

    ★½

  • The Forbidden Room

    ★★★★½

  • Justice League: Throne of Atlantis

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Taken 3

    ★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • Into the Woods

    ★★★

  • Selma

    ★★★½

  • American Sniper

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Virunga

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★½

  • Jack

    ★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Tusk

    ★★★½

  • A Walk Among the Tombstones

    ★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • Paper Planes

    ★★

  • Song of the Sea

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★½

  • Dinosaur 13

    ★★★½

  • Turtle Power: The Definitive History of the Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • The Expendables 3

    ★★★

  • Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Batman: Assault on Arkham

    ★★½

  • When Marnie Was There

    ★★★★½

  • I Origins

    ★★★★½

  • Happy Christmas

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • 112 Weddings

    ★★★½

  • When Animals Dream

    ★★★

  • All This Mayhem

    ★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • A Hard Day

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★½

  • Mommy

    ★★★

  • The Salt of the Earth

    ★★★★

  • The Rover

    ★★★

  • The Prophet

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★