• The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • WOMB (Women of My Billion)

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • The Wanderlust of Apu

    ★★★★

  • Education

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Pareeksha

    ★★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★★

  • Gulabo Sitabo

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Ghost Stories

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Moothon

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Bharat

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Article 15

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Saturday Afternoon

    ★★★★½

  • Super Deluxe

    ★★★★★

  • The Vegetarian

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Gully Boy

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Bulbul Can Sing

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • Peterloo

    ★★★