Sort by

Callum has logged 46 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Current War

The Current War

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo! Return to Zombie Island

Scooby-Doo! Return to Zombie Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Penguins

Penguins

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry