Sort by

Rod has logged 70 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Explorers

Explorers

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Boy Behind The Door

The Boy Behind The Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Loki

Loki

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dry

The Dry

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Violation

Violation

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry