• Burnt

    ★★★

  • Demolition

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Bowling for Columbine

    ★★★★½

  • Jean-Michel Basquiat: The Radiant Child

    ★★★★½

  • Bad Day for the Cut

    ★★★

  • Expedition Happiness

    ★★★½

  • John Mellencamp: Plain Spoken Live from The Chicago Theatre

    ★★★★★

  • Crossfire Hurricane

    ★★★½

  • Wakefield

    ★★★★

  • The Man Who Would Be Polka King

    ★★★½

  • Maps to the Stars

    ★★½

  • Wild

    ★★★½

  • Mortdecai

    ½

  • The Open House

    ★★★

  • Mustang Island

    ★★★½