• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Russell Howard: Lubricant

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • 09:00

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Fridged

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Good Morning

    ★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Sam Morril: Up on the Roof

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Any Crybabies Around?

    ★★★½

  • Michael McIntyre: Showman

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Joe List: I Hate Myself

    ★★★★

  • Dante: A Replication

    ★★½

  • Frankie Boyle Live: Excited for You to See and Hate This

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Sam Morril: I Got This

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Rob Delaney: Jackie

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ed Gamble: Blood Sugar

    ★★★★

  • Paul Chowdhry: Live Innit

    ★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★★½

  • The future

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Joe Lycett: I'm About to Lose Control And I Think Joe Lycett, Live

    ★★★★

  • Joe Rogan: Strange Times

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★